Rum Presidente

RUM Presidente el Martí


Tajemství vyjímečnosti

Oceňované karibské rumy Presidente pocházejí z Dominikánské republiky. Za jejich tvorbou stojí rodinný výrobce prémiových rumů Oliver & Oliver jehož historie sahá až do druhé poloviny devatenáctého století na Kubě.

Tyto prémiové rumy zaujmou Vaše smysly výraznou ovocnou až kořeněnou vůní a jemnou sladší chutí, která je dána dozráváním v sudech po výběrovém sherry Pedro Ximénez.

Rumy jsou tou pravou poctou kubánskému revolucionáři a národnímu hrdinovi Kuby José Martímu.
Rumy PRESIDENTE se hodí snad ke každé příležitosti. Ať už si je vychutnáte sami doma jen tak s doutníkem či kouskem kvalitní čokolády nebo ve společnosti těch nejlepších přátel, vždy se bude jednat o skvělý zážitek s těmito karibskými skvosty.

José Julián Martí Pérez se narodil 28. ledna 1953 v Havaně a směle jej můžeme označit za jednu z nejvýznamnějších osobností nejen kubánské, ale prakticky celé latinskoamerické historie.

Martí zasvětil celý svůj život „boji“ za nezávislost proti španělské nadvládě, a to již od věku jeho dospívání. Stal se symbolem hnutí proti okupaci a byl nazýván jako „Apoštol kubánské nezávislosti“.

Jeho aktivita byla zejména v Latinské Americe, ale také v samotném Španělsku a ve Spojených státech, kde zvyšoval povědomí v otázce kubánské nezávislosti. Byl klíčovou postavou v plánování a samotné realizaci povstání, stejně tak jako strůjce Kubánské revoluční strany a její ideologie.

Zemřel při střetu kubánských povstalců se španělskou armádou v bojišti „Dos Ríos“ dne 19. května 1895. Jeho smrt však přiměla k revoluci i ty, kteří se před tím vzpouře zdráhali. Boje tak pokračovali s úspěchy i neúspěchy až do doby vstupu Spojených států do války, kdy se psal rok 1898.

Dnes je José Martí vnímán jako kubánský národní hrdina a v očích samotných Kubánců jako pravý Prezident, kterým vlastně nikdy nebyl.

José Martí zastával během svého relativně krátkého života řadu významných profesí. Byl Básník, filozof, esejista, spisovatel, novinář, politický teoretik či překladatel. Psal pro řadu latinskoamerických a amerických novin. Sám dokonce založil své vlastní noviny. Ty pod názvem Patria byly zásadním nástrojem jeho kampaně za nezávislost Kuby.

Pro vývoj Kuby byly však zásadní i další jeho ideje. Mezi hlavní můžeme označit antipatii proti USA, touha po rovnosti ras a naléhavost vzdělání kubánského lidu. Po jeho smrti se stala jedna z jeho bázní z knihy Versos Sencillos předlohou písně „Guantanamera“, která se stala vlasteneckou písní Kuby.

TRADIČNÍ ŘEMESLNÁ VÝROBA

Základem našich rumů jsou znalosti a zkušenosti kubánských mistrů rumů, kteří díky pečlivému výrobnímu procesu, dodržováním přísných kubánských norem a použitím těch nejkvalitnějších surovin vytvářejí ty nejlepší rumy, které se řadí mezi světovou špičku. Prémiový pravý rum PRESIDENTE z Dominikánské republiky je toho dokonalým příkladem.

Rumy Oliver & Oliver vyzrávají v již použitých sudech z amerického i francouzského dubu. Ty jsou předem vypáleny za účelem zušlechtění jejich vlastností, a právě díky tomu dochází ke správnému zrání rumu.

Rum v těchto sudech vyzrává tradičním systémem Solera až do stáří, které výrazně přesahuje průměrný věk 25 let u nejstarší rumové báze nazývané jako matka rumu „ron madre. Ta je základem všech našich rumů, a i díky tomu patří naše „ultra prémiové“ rumy mezi nejlepší rumy světa. To potvrzuje i řada prestižních mezinárodních ocenění.

Kromě tradiční metody Solera přispívá k přirozenému zlepšení zrání rumů i použití malých 220 litrových sudů. Kombinace ideálního poměru množství rumu na plochu dřeva sudu, zaručují spolu se stálými vysokými karibskými teplotami stejnorodější, vyváženější a hlubší vyzrávání. Průměrná celoroční teplota nad 30°C vyvolává během zrání rumu rychlejší a výraznější reakce, jejichž výsledkem jsou pak jemnější, hebčí a lépe ukončené rumy.

Vyzrálý a pečlivě kontrolovaný rum je téměř hotov a mohl by se rovnou stočit do lahví. To by ale naše rumy nebyly tak skvělé, jako jsou. Na konci celého procesu totiž necháváme rumy odpočívat ještě po dobu minimálně 21 dní, než se hotové stáčí do lahví. Tento „odpočinek“ má podstatný vliv na kvalitu našich rumů a jen pod perfektním vedením mistra výroby rumu – maestro ronero – vzniká opravdu skvělý rum. Naší vášní jsou zkrátka dobré rumy…

O kvalitě a výjimečnosti našich rumů, a to nejen PRESIDENTE, se již přesvědčilo tisíce milovníků pravých Karibských rumů po celém světě a to z řad odborníků i široké veřejnosti. Díky pečlivě zvolenému výrobnímu procesu a dodržováním přísných kubánských norem vznikají ty nejlepší rumy, které jsou plné nádherných vůní a bohatých chutí.
Naše rumy se každoročně účastní několika mezinárodních přehlídek a soutěží světoznámých rumů a vždy odchází s významnými oceněními a uznáním.


Rum PRESIDENTE získává v poslední době velkou oblibu snad u všech rumových nadšenců nejen v srdci Evropy a určitě si zaslouží místo mezi nejznámějšími světovými rumy. Díky své kvalitě a jedinečném know-how patří mezi to nejlepší a nejkvalitnější, co trh s Karibskými rumy v tomto segmentu nabízí. O to více nás těší, že Vám tento rum můžeme nabídnou ve výhradním zastoupení nejen pro Českou republiku, ale i Slovensko, Rakousko, Polsko, Maďarsko…

RUMAKO – Milujeme Rum!

Naše rumy se každoročně účastní několika mezinárodních přehlídek a soutěží světoznámých rumů a vždy odchází s významnými oceněními a uznáním.

Řada prémiových rumů PRESIDENTE se skládá ze 4 rumů. Ty jsou odstupňovány dle jejich věku zrání za pomoci sytému Solera. Každý z rumů PRESIDENTE tak vyniká lehce odlišným charakterem, který vznikl díky jedinečnému umění kubánských mistrů rumu.

Presidente 23 Años

Kombinace až 23letých rumů, které zrály v sudech po bourbonu a následně v silně vypálených sudech po sherry. Tento prémiový rum charakterizuje nádherná mahagonová barva s červenými odlesky. Vůně je silná až zemitá a v dokonalé harmonii se v ní doplňují tóny medu, vanilky, tmavého karamelu a kvalitního kakaa. Vše je zakončeno tóny dubu a kouře. Chuť perfektně navazuje na výraznou vůni rumu, je plná a dlouhotrvající.

Barva: Mahagonová s červenými odlesky
Vůně: Med, vanilka, tmavý karamel, kvalitní kakao, dubové dřevo, kouř
Chuť: Výrazná a dlouhotrvající
Objem: 0,7 litru
Procento alkoholu: 40%

Presidente 19 Años

Kombinace až 19letých rumů, které zrály v sudech po bourbonu a následně v silně vypálených sudech po sherry. Tento rum zaujme svojí krásnou až třešňovou barvou. Charakteristická je sladce vyvážená vůně vanilky, kvalitní čokolády, medu a třtinového karamelu společně s ovocnými tóny tropického ovoce a nádechem rozinek. Chuť je vyvážená s dozvukem doutníkového kouře, který vytváří jedinečnost tohoto prémiového rumu.

Barva: Třešňová
Vůně: Vanilka, kvalitní čokoláda, med, třtinový karamel, tropické ovoce, rozinky
Chuť: Vyvážená s kouřovým dozvukem
Objem: 0,7 litru
Procento alkoholu: 40%

Presidente 15 Años

Kombinace až 15letých rumů, které zrály v sudech po bourbonu a následně v silně vypálených sudech po sherry. Vyniká jantarovou až mahagonovou barvou. Tento rum nabízí zpočátku ovocnější aroma v podobě nakládaných švestek, zralého ananasu a pomerančové kůry. Vše je zakončeno tóny třtinového karamelu, kvalitní čokolády a výběrové kávy. Chuť je bohatá s velmi dlouhým dozvukem.

Barva: Jantarová až mahagonová
Vůně: ONakládané švestky, zralý ananas, pomerančová kůra, třtinový karamel, čokoláda, káva
Chuť: Bohatá s velmi dlouhým dozvukem
Objem: 0,7 litru
Procento alkoholu: 40%

Presidente Gran Añejo

Základ celé řady rumů PRESIDENTE o průměrném věku 5 let. Vyniká krásnou barvou lučního medu se zlatavými odlesky. Od samého počátku zaujme svoji ovocnou vůní společně s výraznými dubovými tóny. Dlouhotrvající chuť má z počátku nasládlý charakter, který v závěru ztělesňují stopy koření a dubového dřeva.

Barva: Luční med se zlatými odlesky
Vůně: Ovocná, stopy cukrové třtiny a pomerančových květů, dubové dřevo
Chuť: Vyvážená s dlouhým dozvukem
Objem: 0,7 litru
Procento alkoholu: 40%


Víme, jak důležitou roli hraje správné podávání rumu, které umocní zážitek z každého Vašeho doušku.

Pokojová teplota a hlavně vhodná sklenice na rum. Naše prvotřídní rumové sklenice vyrábí francouzská firma Lehmann. Sklenice unikátního kónického tvaru napomáhá Vašim smyslům v poznání a objevování sebemenších detailů v barvách, vůních i chutích, které se ukrývají v rumech PRESIDENTE.

Chtěli jsme již tak skvělé rumy PRESIDENTE o něco povýšit, a proto jsme navrhli a v České republice vyrobili dárkové balení, které obsahuje rovnou tyto dvě originální sklenice na rum.

Výsledkem není jen krásná práce, ale opravdový zážitek. Ten nastává právě ve chvíli, kdy některý z rumů PRESIDENTE nalijete do zmíněné sklenice.

Z našeho Presidentského Instagramu

RUMAKO s.r.o. – jsme tradiční rodinná firma založena v roce 2012 v České republice.

Zabýváme se dovozcem a distribucí kvalitního pití, od začátku především pravých Karibských rumů Oliver & Oliver z Dominikánské republiky. Zajištujeme distribuci pro Českou republiku, Slovensko, Rakousko, Polsko, Maďarsko a další vybrané země Evropy.

Všem našich partnerům z oblasti velkoobchodu, gastronomie a firem nabízíme výhodné obchodní podmínky a podporu.

Pro fanoušky našich rumů organizujeme řízené i neřízené degustace.

Showroom RUMAKO

Lidická 33

150 00  Praha 5

+420 775 654 011

zakaznicky.servis@rumako.cz

Obchodní oddělení