Za odhalením všech krás a jedinečnosti vůní a chutí pravého rumu Presidente se skrývá pečlivě zvolený postup ochutnávky.

Základem všeho je použití vhodné sklenice na rum. Ideální sklenice představuje naše originální degustační sklenice. Svým dokonalým tvarem umožní nejlépe vyniknout všechny tóny barev našich rumů a díky tvaru nejlépe objevíte všechna skryté vůně a chutě. Sklenice je na stopce, aby si každý milovník rumu našel tu správnou polohu. Navíc aroma rumu neovlivňuje například vůně doutníku, která ulpěla na prstech kuřáků.

Správná teplota rumu k popíjení by měla být pokojová, tedy obdobná jako u degustace červených vím nebo single malt whisky. Určitě by neměla přesáhnout teplotu 25°C, jelikož následně dochází k tzv. těkání alkoholu a celý požitek z vychutnání našeho rumu Presidente může být negativně ovlivněn.

Po nalití rumu o správné teplotě vyčkáme několik okamžiků a proti světlu necháme rozzářit barvu rumu ve všech jejích tónech.

Vůně rumu se uvolní nejlépe lehkých protočením rumu ve sklence a poté jemně přivoníme s nosem nad okrajem sklenky. První vnímanou vůni nenecháme zcela doznít a podpoříme ji druhým, hlubším a intenzivnějším přivoněním, které již necháme plně doznít. Budete překvapeni kolik tónů a skrytých odstínů vůně rumu se při tomto postupu odhalí.

Chuť je spolu s krásnou barvou a dokonalým aroma, tím nejdůležitějším.

Vychutnejte si tedy tento okamžik a posuňte hranici tohoto okamžiku o třídu výš. I zde platí podobná pravidla, jako u degustace kvalitních vín. Doporučujeme opět degustovat „na dvakrát“, nejprve malý doušek pro přední část jazyku a poté pozvolna větší, pro celá ústa. Podržte doušek jen malou chvilku v ústech, převalte na jazyku a poté ležérně polkněte. Chuť se tak dokonale rozvine a vychutnáte si perfektně všechny její tóny.

Každý z nás je jedinečný, a proto si i Vy po čase vytvoříte svůj vlastní styl degustování rumů, a to od držení sklenky, prvotní přivonění až po finální ochutnání. Sami tak zjistíte, jak v každém jednotlivém rumu objevit co nejvíce esencí v podobě aroma a chutí, které rozzáří Vaše smysly.

Přejeme vám mnoho intenzivních prožitků a zážitků s našimi exkluzivními prémiovými Karibskými rumy PRESIDENTE.

Přijďte ochutnat do firemního showroomu Rumako

Showroom RUMAKORadlická 33150 00  Praha 5